Cappadox Festival - Gelin Bahçemizi Ekelim / 19 - 22 Mayıs

Bu yıl 19-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında "Gelin bahçemizi ekelim" teması altında ikincisi düzenlenecek olan Cappadox, Kapadokya'nın özel doğası Uçhisar, Göreme ve yakın çevresinde gerçekleşiyor.

CAPPADOX FESTİVAL - 19-22 MAYIS 2016 

"Gelin bahçemizi ekelim"

 

Geçtiğimiz yıl, üç gün boyunca müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava deneyimlerinde buluşturan Cappadox'ta Türkiye'den ve yurt dışından katılımcılar konserler, gün doğumu etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, çağdaş sanat performansları ve sergilerle Kapadokya’yı keşfetti. Cappadox, bu yıl tohumların ekildiği ortak bir mirasın izini sürmeye hazırlanıyor. Etkinliklerini "Gelin bahçemizi ekelim" teması altında toplayan Cappadox bu coğrafyanın geçmişinden ve doğasından yola çıkarak günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir pencereden hıza ve küresele karşı, doğanın ritmini, insani ölçeği ve yereli merkeze alıyor.

GASTRONOMİ

Kapadokya'nın tarihinden gelen yeme içme kültürüyle günümüzün yenilikçi mutfak eğilimlerini birleştiren "Cappadox 2016 Gastronomi Etkinlikleri" yola şef Maksut Aşkar öncülüğünde çıkıyor. Yerel lezzet anlayışlarını toplayan, birleştiren, yeniden tasarlayan ve araştırmalarını Cappadox'a taşıyan şef Maksut Aşkar'a, Şemsa Denizsel, Avustralyalı Şef Sebbie Kenyon eşlik edecek. Levon Bağış ve Nilhan Aras ise "Gurme Tadım" etkinliklerinde katılımcılarla buluşacak. 

Cappadox Gastronomi, gerek geçmiş uygarlıkların Kapadokya'ya bıraktığı tatların inceliklerini, gerekse bugünün Kapadokya mutfağında görülen ama üzerinde durulmayan yaklaşımları tazelemeyi, çeşitlendirmeyi ve yenilemeyi gözetecek. Şefler, yerelden aldıkları esini yaratıcılık ve tecrübeyle yorumlayacak, katılımcılarla buluşturacaktır.

 

Facebook: CappadoxFestival

Instagram: cappadox

Twitter: CappadoxFest

E-mail: info@cappadox.com

cappadox.com