Ürgüp Balon

Kapadokya’nın derin vadilerinde ve kaya oluşumları arasında Sıcak Hava Balonu ile süzülerek uçarken gözlerinizi kapayıp sessizliğin ve huzurun tadına varmak.

Kapadokya’yı keşfetmenin en güzel yollarından biri, Kapadokya’nın derin vadilerinde ve kaya oluşumları arasında Sıcak Hava Balonu ile süzülerek uçarken gözlerinizi kapayıp sessizliğin ve huzurun tadına varmak olacaktır şüphesiz. Kapadokya’nın güzelliklerini ziyaretçilerine sunan Sıcak Hava Balon Turu uçuşlarına talep, bölgenin sunduğu mükemmel hava koşulları ve muhteşem manzara nedeni ile her yıl artış göstermektedir.

Bölgenin en çok tercih edilen, sekiz balon ve sekiz deneyimli pilotu ile 2008 yılından beri faaliyette olan Ürgüp Balon firması Genel Müdürü Tamer Durmaz, yerli turistleri hayatlarında bir kez bu deneyimi tatmaları için Kapadokya'ya davet ediyor.

Butik ve vip bir hizmet ile özgürlüğün tadını çıkaracağınız bu keyifli balon turuna başlamadan; gün doğumundan önce özel araçlarla otelden alınıp kalkış bölgesinde güzel bir kahvaltıyla başlangıç yapıyor, ufak bir eğitimden geçip sunumları izliyor ve deneyimli pilotlar eşliğinde güneşin doğuşuna doğru havalanıyorsunuz. Turun sonunda bu başarılı yolculuk dolayısıyla temsili şampanya eşliğinde kutlama yapıyor ve 'Pilot imzalı özel Urgup Balloons Uçuş Sertifikası'na sahip oluyorsunuz. Hayatınızın bu üç saatinde mutluluk, adrenalin ve huzur yanınıza kar kalıyor.

Firmanın Uçuş İşletme ve Eğitim Müdürü aynı zamanda da Baş Pilotu Ercüment Sandıkçıoğlu; hamileler dışında altı yaşından, yüz altı yaşına kadar sağlık problemi olmayan herkesin balon uçuşu yapabileceğini, uçak, planör vb. hava araçlarına kıyasla balonun en tehlikesiz ve en emniyetli hava aracı olduğunu önemle vurguluyor.

Bölgede her firma gün içerisinde yalnızca altı balon uçuşu hakkına sahip. Toplamda yirmi beş balon firması var. Yüz balon aynı anda kalkıyor. Hava şartları müsaade ederse kırk beş dakika sonra elli balon daha kalkabiliyor.

 

Instagram: urgupballoons

urgupballoons.com