Mutlaka görmeniz gereken 4 yer

Mutlaka görmeniz gereken 4 yere kısa bir tur.

HUACACHINA / PERU

Çölde vaha

115 nüfusa sahip Peru'nun güneybatısındaki Ica Region'da bulunan bir köy olan Huacachina 1940 ve 1950 yılları arasında Peru’nun zengin iş adamlarının dinlenme yeri olarak kullanılmıştır. Kum tepelerinin arasında, küçücük bir gölün etrafına kurulmuş bu köy, 1990 yılından itibaren dünyaya tanıtılmıştır. Turistlerin ilgi odağı olan Huacachina’nın her geçen gün popülerliği artmaktadır.

 

CHEFCHAOUEN (ŞAFŞAVAN) / FAS

Gökyüzü ve cennetin mavisi

1471 yılında Fas’ın kuzeybatısında Rif dağlarının eteklerine kurulan bu şehir mavi boyalı evleriyle adını duyurmuştur. Mavi renk akımını 1930 yılında İspanya’dan sürülen Yahudiler başlatmıştır. Bunun nedeni ise mavi rengin gökyüzü, cenneti ve yardımı sembolize etmesidir. Otantik havasıyla sizi etkisi altına alan şehrin rengarenk sokaklarında kendinizi kaybedebilirsiniz.

 

DUBROVNIK / HIRVATİSTAN

Cennetin yeryüzüne yansıması

Dubrovnik için Hırvatistan’ın en güzel şehri demek az kalır, burası dünyanın en güzel ve en görülmesi gereken yerlerinden biridir. Adriyatik denizinin kıyısında yer alan Dubrovnik Türklerin yanı sıra İngilizlerin de en çok tercih ettiği turistik bir şehirdir. Ortaçağ’dan kalan mimarisi yüzyıllardır özenle korunmuş, çevre adalar ve kilometrelerce uzanan sahil şeridiyle tatiliniz için ideal bir destination olacaktır.

 

ALBARRACIN / İSPANYA

Ortaçağ’ın altın şehri

Orta-Kuzey İspanya’da yer alan ve özünü hiç kaybetmeden günümüze kadar gelen bir ortaçağ fotoğrafını andırıyor adeta bu kent. Yapılarda el ve taş işçiliği, geleneksel süslemeler hakim. Daracık sokaklarda gezerken sanki geçmişten bir görüntüye rastlayacakmışsınız gibi her binadan tarih ve hikaye fışkırıyor. Tarihe merakınız varsa bu kent zaten görüntüsüyle sizi çağıracaktır.