Görmeniz Gereken 10 Avrupa Şehri

Yurtdışı Tatilleriniz için Farklı Şehir Önerileri

TENERIFE / İSPANYA

Tenerife İspanya'da bulunan, Kanarya Adaları Özerk Bölgesinin yedi adasından en büyüğüdür. Dünyanın en büyük karnavallarından biri olan "Santa Cruz de Tenerife Karnavalı" tam da burada yapılmaktadır!

 

SPLIT / HIRVATİSTAN

Split, Hırvatistan'ın Zagreb'ten sonra ikinci büyük şehridir. Tarih kokan bu liman şehrinde kendinizi Ege'de hissedebilirsiniz.

 

BUDAPEŞTE / MACARİSTAN

Budapeşte, Macaristan'ın başkentidir. Hava sıcaklığı en sıcak ay olan Temmuz’da ortalama 22 derecedir, sıcaklardan bunaldığınızda yolculuk etmeyi düşünebilirsiniz.

 

CESKY KRUMLOV / ÇEK CUMHURİYETİ

Cesky Krumlov Çek Cumhuriyeti sınırları içerisindedir ve UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Prag kalesinden sonra ikinci büyük kale olan Cesky Krumlov kalesinin ev sahibidir.

 

KRAKOW / POLONYA

Polonya'nın en eski ve en büyük üç şehrinden biridir. Geçmişte dünyaya yön veren en önemli tarihi olaylara tanık etmiştir ve bu yüzden Polonya'nın kalbidir.

 

VILNIUS, LİTVANYA

Litvanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. 2009 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

 

RIGA / LETONYA

Letonya'nın başkenti olan Riga aynı zamanda Baltık Devletleri arasında en büyük şehirdir. UNESCO Kültür Mirası'na kabul edilmiştir.

 

KIEV / UKRAYNA

Ukrayna'nın başkenti ve en büyük kentidir. Beş yüz sene Türkler tarafından yönetilmiştir, bu yüzden Türk miraslarına rastlamak mümkündür.

 

BRATISLAVA, SLOVAKYA

Slovakya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Kültür, sanat, siyaset bu şehrin atar damarıdır. 

 

SANTORINI / YUNANİSTAN

Santorini Yunanistan'da yer alan volkanik adalar grubudur. Mavi ve beyaz yapılarıyla Yunanistan'ın simgelerinden biridir.