Alaçatı'nın Hesaplı ve Lezzetli Restoranları

Alaçatı'da lezzetli mutfağa sahip pek çok restoran var fakat butik mutfaklar ile öne çıkan bu restoranların fiyatları zaman zaman üzebiliyor. Ancak.....

Alaçatı'da lezzetli mutfağa sahip pek çok restoran var fakat butik mutfaklar ile öne çıkan bu restoranların fiyatları zaman zaman üzebiliyor. Ancak içlerinde tabii ki hem lezzetli hem diğerlerine nazaran fiyat olarak da uygun mekanlar var. Size önereceğim mekanları fiyat-performans olarak değerlendirdim ve tam not verdim. Denemediyseniz ziyaret listenize mutlaka alın derim.

 

Leyla

Hacımemiş'te konumlanan Leyla'nın mutfağında iki genç sevgili aşkla yemekleri birleştiriyorlar. Bu yüzden de keyfine doyum olmuyor. Burada Akdeniz mutfağına özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Benim favorilerimden birisi de kadayıf yatağında tereyağlı karides. Tabak sunumları ve lezzetler güzel, fiyatlar da üzmez. Samimi bir duruşu var, bence iyi bir alternatif.

 

Seçkin Steak House

İzmir'de Steak konusunda bence bir kral olan Seçkin'in müdavimleri ve merak edenlere müjdeli haberi vereyim; yoğun talep üzerine artık o da Alaçatı'ya demir attı. Zamanında kendisine sürekli dile getirdiğim bir mevzuydu; Seçkin Alaçatı’da da olmalıydı ve bu lezzetleri gelen herkes tatmalıydı. Hayaller gerçek oldu! Et konusunda uzman olan Seçkin eti iyi bilir ve işler. Üstelik fiyatları da oldukça iyidir. Kuzu sırt, T-bone, pirzola benim favorilerimden.

 

Şişarka

Alaçatı'nın mütevazı ve lezzetli temsilcilerinden Şişarka'da mezeler günlük ve lezzetlidir. Çeşit çeşit otlu mezeyi burada keyifle tadabilirsiniz. Bir de odun fırını var ki; o fırında yapılan güveçte levreği mutlaka ama mutlaka denemelisiniz! Akşam inceden canlı müzikle, tahta sandalyelerde taverna misali eğlenmeniz mümkün.

 

Ali Baba

Yılların Ali babası. Surf okullarını geçince az ileride tepedeki mekanıyla bilinen Ali ağabeyimiz tam bir meyhaneci kafasına sahiptir. iyi bir balık ustası var. Balık çeşitleri her daim taze ve işinin ehli bir balık ustasının elinden çıkınca tadına doyum olmuyor. Ayrıca otuz çeşit sıcak ve soğuk mezeleri mevcut. Alaçatı'nın iç taraflarına nazaran daha serin ve sakindir. Keyifli bir balık restoranıdır, risk almak istemezseniz buraya gidin derim.

 

Kutlu ÖZEMRAK

Yemek & Seyahat Yazarı

Instagram : kutluozemrak