2015'in Yaz Otel Deneyimleri

Sizlerle genel olarak büyük resort oteller başta olmak üzere,özel konseptli farklı yerlerde bizzat kaldığım otellerdeki tecrübelerimi paylaşacağım...

Sizlerle genel olarak büyük resort oteller başta olmak üzere,özel konseptli farklı yerlerde bizzat kaldığım otellerdeki tecrübelerimi paylaşacağım...

2015 yazı “Bodrum Vogue Hotel” ile başlayalım...

Temel noktalardan basitçe hareket edeceğiz;

YEMEK:
Açık büfesi gayet özenle hazırlanmış ve kaliteli malzemelerden seçilmiş olan Vogue Hotel’in özellikle akşam sunumları gurme düzeyine ulaşmayı başarmış. Bunun yanısıra akşamüstü hizmet veren patisserisi gayet lezzetli ve bol çeşitleriyle bütün misafirlerin uğrak yeriydi.Ama öğlen servisiyle başlayıp akşamüstü kapanan bir snack bar vardı ki; otelin genel standartlarının altında kalmıştı. Çeşitliliğin az olduğu snack bar,self servis de işin içine girince otelin en zayıf noktası olmuş.Öğlen yemeklerinde ana restoran aynı kalitesini korumaktaydı.

İÇECEK:
Benim için en önemli konulardan biri olan içecek mevzusunda Vogue Hotel seçmiş olduğu gerek yerli,gerekse ithal içecek markalarıyla üst düzey standartını korumayı başarmış ancak bu içecekleri misafirlerine sunacak çalışanların eğitiminde aynı standartı ne yazık ki yakalayamamış. Otelin özellikle havuz alanlarında sunulan içecekleri oda sıcaklığında muhafaza ediliyor ve bol buz ile sunulmaya çalışılırken en basit kokteylin bile zaman zaman tadı kaçabiliyor.

ODA:
İşte Vogue Hotel’in en güçlü olduğu noktalarından biri...Misafirlerine sundukları standart odalar,muadil otellerin suit odaları kadar büyük olmasının yanısıra dizaynı,temizliği ve yatak kalitesiyle fark yaratıyor.Tesisin bütün oda tiplerinde iddalı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

HİZMET:
Tuna Hanım’ın başında olduğu misafir ilişkileri departmanı sizi memnun etmek için elinden geleni yaparken belli başlı alanlarda garson eksikliği dikkat çekiyor.

YÜZME&SPA:
Vogue Hotel’in çok güçlü olduğu bir diğer yanı da,misafirlerine sunduğu yüzme imkanları. Tesisin Bodrum Torba koyunda harika bir denize sahip olması,Antalya otelleriyle arasında fark yaratırken, çoçuklar için hazırlanmış ve özel kum getirtilerek yapılmış havuzunun bir benzeri daha bulunmuyor.Bunun yanı sıra çok az resort otel’de görebileceğiniz olağanüstü bir su parkı ve 3000 m2’lik SPA’sı Vogue Hotel’in bu konuya ne kadar önem verdiğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Buradan önemli bir uyarıda bulunalım; su parkındaki ıslak zeminlere çok acil, kaymaz malzeme çalışması yapılması gerekli!

 

 

AKTİVİTE VE EĞLENCE:
Akşam saat 20’den sonra otelin kapandığını düşünmeyin, otel 24 saat açık!Otel yönetimi akşam organizasyonlarına ne yazık ki gereken önemi vermemiş, kaldığımız sürede sadece bir gece Flamenko gösterisi düzenlenirken rekabet içinde oldukları diğer oteller Türkiye çapında tanınan sanatçılar ile misafirlerini ağırlıyorlardı.Bu kusuru da otelin fazlasıyla çocuk dostu olmasına verelim. Ayrıca otellerde çok rastlanmayan Lunapark ve Wonder Vogue çocuklara özel anlar yaşatıyor.Bu alanlarda profesyonel personel seçimi, ailelerin rahat etmesine olanak veriyor.

Artılar, Eksiler
+Çok çeşitli, kaliteli ve lezzetli yemekler
+Oda standartı
+Yüzme imkanları

-Snack bar
-İçecek servisi
-Yetişkinler için akşam gösterileri

Bir daha kalır mıyım?
-Eksikler tamamlanırsa kesinlikle 'Evet'.

Not: Otel yönetimi şehit ailelerine destek kararı almış.Tebrikler.

Özgür Kaya