İstanbul Coffee Festival

İstanbul’un kahve keyfi Ekim’de Küçükçiftlik Park’ta

 

İstanbul’un kahve keyfi Ekim’de Küçükçiftlik Park’ta:

İstanbul Coffee Festival

 

DSM Group tarafından Paşabahçe ana sponsorluğunda 3.sü gerçekleştirilecek İstanbul Coffee Festival, bu yıl 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Küçükçiftlik Parkta düzenleniyor. 200’e yakın kahveyle ilgili markanın yer alacağı festivalde tadım ve ikramlar,

baristalardan gösteriler, akustik konserler, özel tasarım ürünler, workshop ve

seminerler, sanat sergisi gibi etkinlikler yer alıyor.

 

Türkiye’nin önde gelen yaratıcı etkinlik ajanslarından dsm group, 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında kahveye dair her şeyin yer aldığı İstanbul Coffee Festival’i Türkiye’nin lider markası Paşabahçe ana sponsorluğunda Küçükçiftlik Park’ta düzenliyor. Festival biletleri Biletix üzerinden satışa sunulacak.

 

Özellikle 3’üncü dalga kahve akımının önde gelen markalarını ve bu akıma bağlı yaşam kültürünü tek çatı altında toplayan İstanbul Coffee Festival’de İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, çekirdek kahve markaları, kahve makinesi üreticileri, kahve yanı lezzetler ve tasarım ürünleri yer alacak. Festivalde tadım ve ikramların yanı sıra interaktif workshoplar, profesyonel eğitimler, seminerler, akustik konserler, SCAE Şampiyonası, sanat sergisi ve canlı sanat performansları gibi daha birçok ilgi çekici etkinlik yer alıyor.

 

Avrupa’nın en büyük kahve festivali

2015 yılında 25.500 ziyaretçisi ile Türkiye’nin en büyük kahve etkinliğine imza atan İstanbul Coffee Festival, resmi rakamlarla Avrupa’nın da en büyük kahve festivali ünvanına sahip bulunuyor. Geçen yıl ‘Kahveye Yolculuk’ teması ile gerçekleşen İCF, bu yıl ‘Şehrin Kalbinde’ teması ile İstanbul’un en merkezi noktasına taşınıyor.

 

Norveç, Berlin, El Salvador, Yunanistan, İngiltere ve Amerika’dan gelecek kahve uzmanları da festivalde coffeeshop’lara profesyonel eğitim vermek üzere hazır olacaklar. Uzmanlar, cupping-tasting yaptırarak artizan kahveyi tanıtacak ve yenilikler konusunda bilgi verecekler. Tüketiciler dört gün boyunca sürecek festivalde evde farklı demleme tekniklerini öğrenerek birebir deneyimleyebilecekler.

 

SCAE Şampiyonası

Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen, tek resmi organizasyon olarak bilinen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri SCAE Türkiye tarafından, 6-9 Ekim 2016 tarihleri arasında yine İstanbul Coffee Festival bünyesinde gerçekleşecek. En İyi Barista, Latte Art, Cezve&İbrik (Türk Kahvesi), Demleme ve Kavurma gibi beş farklı kategoriden oluşan yarışmanın birincileri Dünya Şampiyonaları’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

 

Sektörel gelişime destek

dsm group'un kurucusu ve başkanı Alper Sesli, festivalin kahve sektörüne katkısı için şunları söylüyor: “İstanbul Coffee Festivali’ni tüketicilerin ve kahve sektörünün bir araya geldiği toplu iletişim noktası olarak tanımlayabiliriz. Geçen yıl ikincisini Haydarpaşa Garı’nda düzenlediğimiz İstanbul Coffee Festival’de 40 bin bardak kahve tüketildi. 158 markanın katıldığı festivalde 240 dsm group çalışanı ve 1.300 katılımcı firma çalışanı yer aldı. 36 canlı müzik performansı gerçekleştirildi, festival ziyaretçileri 100 sanatçının illüstrasyon ve çeşitli tekniklerle hazırlanmış eserleri, fotoğrafları ve heykelleriyle buluştu, 3.200 kişiye evde kaliteli kahve yapmanın teknik eğitimi verildi. Bu yıl 30 bin ziyaretçi hedefiyle sayısal olarak daha yüksek bir düzeye ulaşacağımızı tahmin ediyoruz. Günümüzde nitelikli kahve sektörü yeni oyuncular ve yeni konseptlerle hızlı bir gelişim içinde bulunuyor. İstanbul Coffee Festival bu gelişime ciddi katkı sağlayan organizasyonların başında geliyor. Hedefimiz, İstanbul’un kahve konusunda sunduğu potansiyeli ve aynı zamanda yeteneklerini, başarılarını tanıtmak, bir araya getirmek, gıdadan tasarıma, müzikten sanata, spordan modaya yayılan bu kültürün her yıl buluşma noktası olmaktır.”

 

dsm group - Ses getiren, yaratıcı pazarlama etkinliklerine imza atan etkinlik ajansı dsm group, 1994 yılından bugüne kadar bünyesinde yer alan dsm events, dsm training, dsm nolimits ve dsm mice şirketleri ile hem Türkiye’de hem de yurtdışında kurumsal şirketlere hizmet veriyor. Nike, Red Bull, Volkswagen, Metro Properties, Hyundai, Fiat, Borusan Otomotiv, Coca Cola İçecek A.Ş. gibi çok uluslu ve Türk firmalara doğrudan pazarlama ve saha desteği sağlıyor. Bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek İstanbul Coffee Festival ise, dsm group tarafından Türkiye’nin nitelikli kahve sektörünü bir araya getirdiği örnek projesidir. Acı Fest ve İstanbul Comics and Art Festival, yine dsm group tarafından, bu yıl hayata geçirilecek ve ilkler arasında yerini alacak.

 

www.istanbulcoffeefestival.com

twitter : @istcoffeefest

www.facebook.com/istanbulcoffeefestival

 

Detaylı bilgi için:

Haber Atölyesi - 0216  545 01 03