Özgür Kaya

Ramada Resort Kuşadası & Golf'de Bir Yılbaşı Gecesi

Bu ay Ramada Resort Kuşadası&Golf'deyiz. Yılbaşını geçirmek için tercih ettiğim Ramada Resort dünya çapındaki zincir otel olma kalitesini göstermeyi başardı. Bütün Resort tesisler için yoğun geçen yaz sezonundan sonra gerek personel, gerekse doluluk açısından kış ayları zor aylardır. Yılbaşı için iyi hazırlanılmış menüsü ve kalitesine güvenerek tercih ettiğimiz Ramada'yı kısaca değerlendirelim;

 

Tesisin girişinden itibaren sıcak bir atmosfer sizi karşılıyor. İyi seçilmiş lobi mobilyaları kalitesini gösteriyor. Sanırım biz çok soğuk bir havada gittiğimiz için tesisin resepsiyon kısmında devamlı bir serinlik vardı.

 

Tesisin standart odaları 36m2'lik kullanım alanıyla rakiplerine fark atarken odaların genel temizliği Ramada kalitesini ön plana çıkartıyor.

 

Yemeklere gelirsek; yılbaşı yemeği beklentimin altında kaldı. Kullanılan malzeme kaliteli olmasına rağmen genel olarak lezzet sıkıntısı vardı. Kahvaltı için ise açık büfe özenle hazırlanmıştı fakat bu sefer de seçilen malzeme kalitesi zayıftı. Otelin hizmet veren ana barında sunulan içecekler kaliteli, personel yeterli ve kalabalık yılbaşı grubunu ağırlayabilecek kapasitedeydi.

 

Otel personeli genel olarak elinden gelen çabayı gösterirken, kışın ortasında gelen yoğunluk biraz personeli zorlamış gibi.

 

Otelin genel olarak mimarisi, konumu ve sunduğu imkanlar üst düzeyde. Özellikle denize sıfır konumu ve Kuşadası'na yakınlığı tesise büyük avantaj sağlıyor. Kısaca Ramada Kuşadası kış için güvenimi boşa çıkarmadı. Yazın tekrar ziyaret etmek için sabırsızlandığımı söylemeliyim.

 

Tekrar kalır mıyım?

Kışın üzmeyen Resort, yazın mutlu eder. Kesinlikle yazın tekrar ziyaret edeceğim.