İyot kokusu ve balık

İzmir’ in gizli mekanlarından bizim gazinoyu bilen bilir. İzmir içinde ama İzmir’den uzak bir yer. Narlıdere ‘de bulunan bizim gazino restaurant 1962 ‘den beri hizmet veriyor.

İyot kokusu ve balık

 

İzmir’ in gizli mekanlarından bizim gazinoyu bilen bilir. İzmir içinde ama İzmir’den uzak bir yer. Narlıdere ‘de bulunan bizim gazino restaurant 1962 ‘den beri hizmet veriyor. Restaurant 2009 yılında tadilat görerek bugünkü modern halini almış. Restaurant’ a geldiğinizde, denizin hemen kıyısında iyot kokusu ile birleşmiş ızgara balık kokusu sizi karşılıyor. Kaliteli masa sandalyeleri servisi ve mekanın dekoru tatminkar. Denizin kıyısı oluşu trafik gürültüsü olmayışı ve etrafta tek katlı evlerin olması bir an için İzmir’ de oluğunuzu unutturuyor. Sanki Bodrum’ da gibi hissediyorsunuz. Tabi bunların hepsi ancak lezzetle birleşirse başarıya ulaşacak bu yüzden hemen meze dolabına bakıyor ve şefle tanışıp bilgiler almaya başlıyorum, ardından masamıza oturuyoruz.

 

Önce soğuk mezeleri deniyorum. Mezeler taze, yağı, tuzu kıvamında. Artık bir çok restoranda yapılan Atom geliyor bu mezenin bir çok adı var. Kırmızı kurutulmuş acı biberler tereyağı ile kavrularak kese yoğurdunun üzerine dökülerek yapılıyor. Fakat tereyağı biraz az olarak servis edildi ben daha yoğun bir tereyağını tercih ediyorum. Bu mezeyi yaparken yağı hafif yakarsanız daha lezzetli oluyor.

 

Izgara kalamar şiş istiyorum. Fakat şef bu ara sıcağı direkt olarak ızgara üzerinde yapıyor ben önce sıvı yağa ardından un’ a bulayarak pişirmesini istedim daha başarılı oldu. Deniz ürünleri taze, yumuşak ve iyi pişirilmiş. Tereyağlı sarımsaklı karides, kalamar tava güzeldi.

 

Deniz mahsulü pazı sarmasını şef çok tavsiye etti tabi hemen denedim ?. Beşamel soslu ve içinde balık, karides, midye bulunuyor üzerine de peynir eritilmiş. Gerçekten en başarılı ara sıcak olarak listemin başına alıyorum.

 

Aslında yeterince doyurucu bir menü oldu fakat buradaki taze balıkları denemeden olmaz. Baktım ki Izgara ustasının performansı iyi ızgara levrek yemeğe karar verdim. Gerçekten çok iyi pişirdi ‘’suyunda’’ tabirini kullanmamda sakınca yok. Bir balık istediği kadar taze ve deniz balığı olsun, pişiren usta kötü bir pişirici ise dünyanın en lezzetsiz balığını yemeniz muhtemeldir. Pişirmek marifet ister balık eğer ızgarada 1 dk. fazla dursun veya gereksiz yere sürekli çevrilsin o balık’ dan hayır gelmez.

 

Bizim gazino mutfağında 3 usta var hepsi kendi alanında çok iyi. Bir restoranın kalbi ustasıdır.

 

Lezzet & Kalite: 5

Ambiyans: 5

Sunum & Servis: 4

Fiyat: 3

 

Not: Puanlama 5 üzerinden verilmiştir

Narlıdere – İZMİR

Tel: 0232.238 30 49